-JOE BİDEN ANKARA’YA GELDİ

-ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, “kritik” bir ziyaret için Ankara’ya geldi. Biden’ın Ankara’daki görüşmelerinde Cerablus operasyonu ve IŞİD’le mücadele’nin yanınısa 15 Temmuz darbe girişimi ve Gülen’in iadesi üzerinde durması bekleniyor.

-JOE BİDEN ANKARA’YA GELDİ

ANKARA(ANKA) – ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, “kritik” bir ziyaret için Ankara’ya geldi. TSK’nın Cerablus operasyonunu başlatmasından 6 saatten sonra Türkiye’ye ulaşan Biden’ın Ankara’daki görüşmelerinde Cerablus operasyonu ve IŞİD’le mücadele’nin yanınısa 15 Temmuz darbe girişimi ve Gülen’in iadesi üzerinde durması bekleniyor.

Olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı Esenboğa Havaalanında ABD Büyükelçisi John Bass ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç tarafından karşılanan Joe Biden'ın, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile yapacağı görüşmelerde iki ülke açısından büyük önem taşıyan konular ele alınacak.

TSK’nin Cerablus operasyonunun ve IŞİD’le mücadelenin  başlıca birer gündem maddesi olması beklenen görüşmelerde  Suriye’deki son durumun, YPG meselesi ve Türkiye’yi hedef alan terör saldırıları üzerinde durulacak. 

-DARBE GİRİŞİMİ VE GÜLEN’İN İADESİ-

Görüşmelerde çok ağırlıklı bir konuyu da Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişiminden sorumlu tuttuğu Fethullah Gülen’i iade talebi oluşturacak. Bu çerçevede ABD'nin Türk halkı ile dayanışmasını ifade edecek olan Biden, darbe girişimi sırasında bombalanan TBMM ‘yi ziyaret edecek.

Biden’in darbe girişimi sonrası alınan önlemler bağlamında “hukukun üstünlüğüne saygı” gösterilmesi gereğine vurgu yapması beklentisi de bulunuyor. (ANKA)(CN/ORH) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3