-JOE BİDEN ANKARA’YA GELDİ

-ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, “kritik” bir ziyaret için Ankara’ya geldi. Biden’ın Ankara’daki görüşmelerinde Cerablus operasyonu ve IŞİD’le mücadele’nin yanınısa 15 Temmuz darbe girişimi ve Gülen’in iadesi üzerinde durması bekleniyor.

-JOE BİDEN ANKARA’YA GELDİ

ANKARA(ANKA) – ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, “kritik” bir ziyaret için Ankara’ya geldi. TSK’nın Cerablus operasyonunu başlatmasından 6 saatten sonra Türkiye’ye ulaşan Biden’ın Ankara’daki görüşmelerinde Cerablus operasyonu ve IŞİD’le mücadele’nin yanınısa 15 Temmuz darbe girişimi ve Gülen’in iadesi üzerinde durması bekleniyor.

Olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı Esenboğa Havaalanında ABD Büyükelçisi John Bass ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç tarafından karşılanan Joe Biden'ın, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile yapacağı görüşmelerde iki ülke açısından büyük önem taşıyan konular ele alınacak.

TSK’nin Cerablus operasyonunun ve IŞİD’le mücadelenin  başlıca birer gündem maddesi olması beklenen görüşmelerde  Suriye’deki son durumun, YPG meselesi ve Türkiye’yi hedef alan terör saldırıları üzerinde durulacak. 

-DARBE GİRİŞİMİ VE GÜLEN’İN İADESİ-

Görüşmelerde çok ağırlıklı bir konuyu da Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişiminden sorumlu tuttuğu Fethullah Gülen’i iade talebi oluşturacak. Bu çerçevede ABD'nin Türk halkı ile dayanışmasını ifade edecek olan Biden, darbe girişimi sırasında bombalanan TBMM ‘yi ziyaret edecek.

Biden’in darbe girişimi sonrası alınan önlemler bağlamında “hukukun üstünlüğüne saygı” gösterilmesi gereğine vurgu yapması beklentisi de bulunuyor. (ANKA)(CN/ORH) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme