-ABD YETKİLİSİ: CERABLUS OPERASYONU KISMEN TAMPON BÖLGE OLUŞTURMAYA YÖNELİK

-Cerablus operasyonunun başlamasından önce BBC News’a konuşan üst düzey ABD yetkilisi, “potansiyel bir operasyonun kısmen Kürtlerin ilerlemeleri olasılığı karşısında bir tampon bölge oluşturmayı amaçladığını”söyledi.

-ABD YETKİLİSİ:  CERABLUS OPERASYONU KISMEN TAMPON BÖLGE OLUŞTURMAYA YÖNELİK
Bu içerik 260 kez okundu.

LONDRA(ANKA) – “Fırat Kalkanı” operasyonunu yakından izleyen BBC, üst düzey bir ABD yetkilisinin demecine de ver verdi.  Operasyon öncesi konuşan yetkili, operasyonun “kısmen bir tampon bölgesi oluşturmayı amaçladığını” söyledi.

BBC İngilizce yayınında Türk ordusunun Cerablus operasyonu için “Geçen yılın Şubat ayında Süleyman Şah türbesini taşımak amacıyla yaptığı kısa operasyondan sonra Suriye içine ilk bilinen kara akını” dedi haberinde “Kürtlere karşı tampon bölge mi?" sorusunu sordu, "Türk operasyonunun başlamasından önce Washington’da BBC News’a konuşan üst düzey bir ABD yetkilisi, hareketin ‘kısmen Kürtlerin ilerlemeleri olasılığı karşısında bir tampon bölge oluşturmayı amaçladığını söyledi” dedi.

Amerikalı yetkili “Potansiyel operasyon konusunda onlarla çalışıyoruz. Danışmanlarımız Cerablus planı ile ilgili onlarla iletişim içinde. Bir operasyon olursa yakın bir hava desteiini sağlayacağız” şeklinde konuştu. (ANKA)(CN/ORH) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doçentlik Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik!
Doçentlik Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik!
Başvuru Süresi Uzatıldı
Başvuru Süresi Uzatıldı