-BEDAŞ MOBİL DÖNÜŞÜM POLİTİKASI İLE MALİYETLERİNİ YÜZDE 20 AZALTTI

-BEDAŞ; Yaklaşık 2 bin kişilik saha çalışanını içeren ölçülebilir saha optimizasyonu ile maliyetlerde yüzde 20’lik azalma sağladı.

-BEDAŞ MOBİL DÖNÜŞÜM POLİTİKASI İLE MALİYETLERİNİ YÜZDE 20 AZALTTI

ANKARA (ANKA)-BEDAŞ; Yaklaşık 2 bin kişilik saha çalışanını içeren ölçülebilir saha optimizasyonu ile maliyetlerde yüzde 20’lik azalma sağladı.

İstanbul’un Avrupa Yakası’nın elektrik dağıtımını yapan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), tüm hizmetlerin mobil cihazlar ile güvenli bir ortamda; zaman, mekân ve platform bağımsız bir şekilde tüketicilere ulaştırılması ve operasyonel verimlilik hedefi ile sürdürdüğü çalışmaları bitirdi. Tüketicilere kesintisiz elektrik hizmetini yüksek müşteri memnuniyeti ve yüksek verimlilik ile sağlamak amacıyla uygulamaya alınan mobil dönüşüm politikası; değişen koşullara uyum sağlayabilecek, esnek bir alt yapı ile oluşturuldu.

-MOBİL DÖNÜŞÜM BEDAŞ’A NE SAĞLADI?-

Bilgi Teknolojileri, Saha Ekipleri ve İş Geliştirme ekipleri çok yakın çalışarak ortak verimlilik hedefi için çözüm üretti.

-Sahada çalışan binlerce personelin takibi ve verimliliği kurulan sistem ile sağlandı.

-Saha operasyonlarındaki verimlilik artışı ile Sayaç Değişimi, Açma/Kesme gibi işlemlerin süreleri kısaldı. Bu sayede müşteri memnuniyetinde artış elde edildi.

-Konsolidasyon ile ekipler farklı operasyonlarda da çalışmaya başladı. İş gücü, zaman ve ulaşım bakımından kazanım elde edildi.

-Anlık Görev Atama, Otomatik İş Emirleri, Rota Optimizasyonu, Online Analiz ve Dijital Arşiv işlemleri ile personel zamandan kazanım sağladığı daha konforlu bir çalışma ortamına da ulaştı.

Ayrıca, 2 bin kişilik saha operasyonu ölçülüp, takip ediliyor ve yönetiliyor. Bu da maliyetin ilk fazda yüzde 10, ikinci fazda yüzde 20 azalmasını sağladı.

-Zimmet ve Stok modülleri ile sayaç, mühür, akım trafosu gibi her bir dağıtım elemanının depodan aboneye kadar her adımı tek veri girişi ile izlenebilir duruma geldi.

- Merkezi Yönetim araçları ile tüm operasyon görsel verilerle izlenebilir hâle geldi.

-Sağlam, güvenilir Panasonic ürünleri ve Türkiye’de sağlanan destek ile projede donanım sorunu yaşanmadı. (ANKA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ EKEBİLİR X
OKUL YÖNETİCİLERİ SINAVI İÇİN ÖSYM İLE İŞ BİRLİĞİ
OKUL YÖNETİCİLERİ SINAVI İÇİN ÖSYM İLE İŞ BİRLİĞİ
KPSS'de Türkiye birincisiydi, mülakatta elendi
KPSS'de Türkiye birincisiydi, mülakatta elendi