-TÜRK TELEKOM VERİ MERKEZİ YATIRIMLARINI ARTIRACAK

-TÜRK TELEKOM VERİ MERKEZİ YATIRIMLARINI ARTIRACAK

-Türk Telekom, ‘milli teknoloji, güçlü ekonomi’ hedefi doğrultusunda, Türkiye’nin bölgenin veri merkezi üssü olması için, bu alandaki yatırımlarını artırma kararı aldı. Bu hedef doğrultusunda atılan ilk adım olarak Ankara’daki mevcut veri merkezi kapasitesini genişleten Türk Telekom, yenilenen veri merkezleriyle ekonominin lokomotifi birçok sektöre hizmet ediyor olacak.

-TÜRK TELEKOM VERİ MERKEZİ YATIRIMLARINI ARTIRACAK

ANKARA (ANKA) - Türk Telekom, "milli teknoloji, güçlü ekonomi" hedefi doğrultusunda, Türkiye’nin bölgenin veri merkezi üssü olması için, bu alandaki yatırımlarını artırma kararı aldı. Bu hedef doğrultusunda atılan ilk adım olarak Ankara’daki mevcut veri merkezi kapasitesini genişleten Türk Telekom, yenilenen veri merkezleriyle ekonominin lokomotifi birçok sektöre hizmet ediyor olacak.

Entegre yapısı ile müşterilerine tek noktadan hizmet kolaylığı sağlayan Türk Telekom, her geçen gün artan veri trafiğini karşılamak amacıyla uluslararası standartlarda, güvenli, yedekli ve yüksek hızlarla erişilebilir veri merkezi yatırımlarına devam ediyor.

Bu kapsamda Ankara Ümitköy’deki veri merkezinin kapasitesini artıran Türk Telekom, yatırımlarını yıl içerisinde de sürdürecek.

Hızlı ve kesintisiz veri trafiğine ihtiyaç duyan kurumların tercihi olan Türk Telekom veri merkezleri, Türkiye’de finans, eğitim, sağlık, medya ve e-ticaret şirketlerinin çoğuna hizmet veriyor. Türk Telekom’un kurumsal müşterilerinin hizmet verdiği milyonlarca kişi Türk Telekom veri merkezleri sayesinde hızlı, kaliteli ve güvenli hizmet almanın ayrıcalığını yaşıyor.

-2016 YILINDA VERİ MERKEZİ YATIRIMLARI DEVAM EDECEK-

Türk Telekom, büyük ölçekli kurumların ve kamu kurum verilerinin Türkiye’de saklanması ve işlenmesi için yatırımlarını sürdürecek.

Türk Telekom, 2016 yılı içerisinde Ankara Aydınlıkevler’de toplam 20.000 m2 büyüklüğünde devasa bir veri merkezini daha hizmete sunacak. Türk Telekom, veri merkezlerindeki kapasite artışı ile birlikte, Türkiye’yi bölgenin veri merkezi üssü yapma hedefine bir adım daha yaklaşmış olacak.

Türk Telekom, son 10 yılda gerçekleştirdiği 20 milyar TL’nin üzerindeki yatırım ile fiber altyapısını Türkiye’nin 81 ile yayarak, Türkiye’nin dijital geleceğini inşa etmeye devam ediyor.

 

-“BÖLGENİN VERİ MERKEZİ ÜSSÜ OLACAĞIZ”-

Mevcut müşteri portföyü ile veri merkezi konusunda Türkiye’nin en büyüğü olduklarının altını çizen Türk Telekom Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca; “Güçlü veri merkezlerimizle Türkiye’nin verisinin Türkiye’de kalmasını sağlamayı hedefliyoruz. Üç sene içerisinde Frankfurt, Amsterdam ve Londra’ya alternatif bir veri merkezi oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca, pek çok global içerik sağlayıcı ile görüşmeler yapıyoruz. İçeriklerini Türkiye’de konumlandırmaları ve buradan Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya hizmet sunmaları için gerekli platformları oluşturuyoruz” diye konuştu. (ANKA)

(TA/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN
Ulusal Egemenliğin İlk Adımı 19 Mayıs’ın 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
Ulusal Egemenliğin İlk Adımı 19 Mayıs’ın 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun